ו' 15.3.24 | טיול לכפרי הדרוזים בגליל, נחל צלמון ופארק הסלעים בכיסרא

 פרטי הטיול

טיולנו יתחיל בהליכה קלה בערוץ נחל צלמון, (כ-1.5 ק"מ) לצד המים הזורמים ושלל הצמחייה והפריחה. נראה תחנות קמח קדומות ושרידי סכרים.

את ארוחת הבוקר נעשה בבית הבד של "סבא חביב", נתכבד בפיתות חמות עם זעתר ושמן זית, זיתים, טחינה וטעימות חלבה, נאכל גם את מה שהבאנו אנו. נשמע סקירה על מוצרי שמן הזית והתמרוקים המיוצרים במקום, בהמשך נצפה בהכנת טחינה באבני ריחיים ואם נרצה נוכל גם לרכוש מן המוצרים.

נעפיל עם האוטובוס אל רכס פקיעין, נרד במדרגות אל מערת רבי שמעון בר יוחאי, אשר לפי המסורת התחבא בה רשב"י, יחד עם בנו אלעזר משך 13 שנים מפני הרומאים. שם נפרץ להם מעיין מים זכים וגדל עץ חרובים, במערה כתב רשב"י את ספר הזוהר.

נרד אל המעיין המפכה בכיכר הכפר פקיעין. זהו כפר יהודי עתיק עוד מתקופת המשנה והתלמוד וכיום מתגורר בו רוב דרוזי, מיעוט נוצרי ויהודייה אחת . נצפה בעץ התות העתיק, המופיע על שטר 100 השקלים ונשמע על פועלו של יצחק בן צבי במקום, לשימור המורשת היהודית.
נבקר בבית הכנסת העתיק של פקיעין ונפגוש גם את מרגלית זינאתי, אשר הינה נצר אחרון ליהודי המקום. נשמע את סיפורה האישי ואת קורותיה. נמשיך בטיול רגלי בסמטאות הכפר ואם נרצה נעבור אצל "סבתא ג'מילה" יצרנית הסבונים משמן זית המפורסמת מאוד בארץ ובעולם.

לאחר ארוחת הצהרים שנערוך בחורש עם האוכל שהבאתם אתכם, נמשיך אל הכפרים הדרוזים כיסרא וסמיע, כפרים אלו שהיו מבודדים ללא כביש גישה, התפרסמו בזכות מגפת החצבת שפרצה בהם בחומרה בשנות השמונים והובילה לסלילת כביש מקשר אליהם.

נטייל (כ-1 ק"מ), הליכה קלה, בפארק הסלעים של כיסרא, שהינו יצירת מופת של הטבע, שלל "פסלים" סביבתיים ענקיים ומרשימים, מסלעים בצורות שונות שנוצרו בתהליכים גיאולוגיים מוצג לעניינו. נטייל בתוך חורש האלונים המקיף את הסלעים ונהנה מהמראות, הנופים וסיפורי המדריך.
בגמר נשוב חזרה למרכז .. שמחים ומלאי רשמים וחוויות..

 לוח זמנים

07:00מראשון לציון, "אבי האסירים".
07:15 – חולון, פז קוגל.
07:25 – ת"א (דרך נמיר).
07:35 – סינימה סיטי.
07:45 – כפר שמריהו.
07:55 – נתניה.
08:00 – ג. אולגה.
08:35 – קניון חיפה.
08:55 – לב המפרץ.

מדיניות ביטולים

ביטול שיעשה עד שבעה ימי עסקים מיום הטיול – יוחזר הכסף במלואו.

ביטול שיעשה 4 ימי עסקים מיום הטיול – יוחזר 50% מערך העסקה.

ביטול משלושה ימי עסקים ומטה – לא יוחזר כל תשלום.

הערות

סדר הישיבה באוטובוס כסדר ההרשמה ושיקול דעת המדריך.

בהצטרפותי לטיול אני מצהיר/ה כי מצבי הבריאותי מאפשר את השתתפותי בטיול. יש להודיע על שינוי במצב הבריאותי שאינו מאפשר את השתתפותך בטיול.

בהצטרפותי לטיול אני מצהיר כי קראתי את התקנון ומדיניות הביטול באתר החברה ואנהג בהתאם.

נשמח להתראות בטיול.. אודי 050-7834001

הטיול יוצא בעוד......

היום(s)

:

שעה(s)

:

דקה(s)

:

השני(s)

כיסרא

170 ₪ (כולל ארוחת בוקר קלה, הסעה, הדרכה, ביטוח ושוקולד)

קלה מאוד

כ-3.5 ק״מ

נא לבוא עם נעלי הליכה/התעמלות, מים (1.5 ליטר), כובע, כריכים לארוחת הבוקר

אודי לניאדו | מורה דרך מוסמך וארכיאולוג

 

להבטחת מקומך בטיול, נא לשלם בכפתור הבא- יחיד

להבטחת מקומך בטיול, נא לשלם בכפתור הבא- זוג

דילוג לתוכן